ORGANIZACIJA NASTAVE ZA UČENIKE OD 25.5.2020.
Autor: Marina Kolić, 22. 5. 2020.

Nastava u školi od 25.5. 2020.  će se organizirati u okviru 20 sati tjedno, odnosno 4 sata dnevno po rasporedu koji će učenicima dostaviti razrednici. U satnicu će biti uključeni i Engleski jezik, Vjeronauk i Talijanski jezik.

Učenici s nastavom počinju svaki dan u 8.00 sati, a završavaju u 11.30  sati.

Za sve učenike organiziran je prijevoz prijevoznika Brioni Pula s  tri školska autobusa u dolasku i tri autobusa u odlasku po rasporedu vožnje poštujući upute HZJZ koji će vam biti dostavljen tijekom dana (trenutno  dogovaramo s prijevoznikom sve detalje oko prijevoza, imamo informaciju da su radovi na cesti Rebići - Hrboki te će se nastojati prilagoditi vozni red poštujući privremene radove).

Rad produženog boravka započinje svaki dan nakon redovne nastave učenika i traje do 16.30 sati.

Učenici  će marendu i ručak (produženi boravak) primati u blagovaonici pridržavajući se razmaka prema uputstvu HZJZ: na način da će 1. i 2. razred imati marendu nakon 2. sata, a 3. i 4. razred nakon 3. sata.

Prvi dan nastave u školi  započet će učitelji uputama učenicima kako se ponašati, prati ruke, održavati fizički razmak i sl.

Ne preporučuje se izvođenje nastave Tjelesne i zdravstvene kulture na zatvorenom prostoru i ne preporučuju se intenzivne tjelesne aktivnosti koje uključuju fizičke kontakte. Broj sati tjelesne i zdravstvene kulture bit će smanjen, ali će se s učenicima napraviti vježbe razgibavanja u trajanju od pet minuta.

Pri ulazu provodit će se dezinfekcija potplata.

Na ulazu u školu postavljeni su dozatori s dezinficijensom za dezinfekciju ruku koje će koristiti učenici i djelatnici.

Roditelji trebaju svako jutro mjeriti temperaturu djetetu prije dolaska u školu te u slučaju povišene temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom v.d. ravnateljice škole i izabranom liječniku.

Roditelji čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju opravdati izostanak s nastave.

Razlozi za nedolazak u školu mogu biti objektivni kao što su: bolest, izmještenost zbog potresa, osnivač ne može osigurati primjeren prijevoz, lokalno žarište (primjer Brač) itd.

Također mogu biti i subjektivne okolnosti poput teško bolesne osobe u kućanstvu i roditelj se boji poslati dijete u školu iako u redovitoj situaciji to ne bi bila opravdana isprika. Učenici  koji će ostati kod kuće imat će priliku još neko vrijeme, dok se ne obradi obvezno gradivo, sudjelovati u mješovitoj nastavi uz pomoć Škole na trećem, ali se prema novim uputama mogu i naknadno uključiti u razredni odjel.

U ime učitelja, stručnih suradnika i djelatnika zahvaljujem vam na izvrsnoj suradnji i razumijevanju.

v.d. ravnateljice:

Smiljana Vale