Autor: Rosana Milevoj Bembić, 20. 3. 2020.

BARBAN 150

52207 Barban

KLASA:602-01/20-05/10
URBROJ:2168-02-01-20-1

Barban, 20.ožujka 2020. godine

Na temelju članka 7. stavka 2. Zakona o radu (Narodne novine, broj 93/14., 127/17. i 98/19.), članka 69. Statuta Osnovne škole Jure Filipovića Barban i Upute Ministarstva znanosti i obrazovanja ( KLASA: 602-01/20-01/00178, URBROJ: 533-01-20-0002 ) od 19. ožujka 2020. godine, v.d. ravnateljice Osnovne škole Jure Filipovića Barban donosi

ODLUKU o organizaciji rada, rasporedu rada i radnog vremena za vrijeme epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-COV-2

I.

U OŠ Jure Filipovića Barban obavljati će se samo nužni i neodgodivi poslovi.

V.d. ravnateljica  Škole utvrditi će nužne i neodgodive poslove i broj zaposlenika potrebnih za njihovo obavljanje (u daljnjem tekstu: nužno osoblje).

Prilikom utvrđivanja liste nužnog osoblja vodit će se kriterijima nužnosti i kriterijima rizičnosti pod uvjetom da se uz primjenu tih kriterija može osigurati rad i uredno obavljanje poslova iz stavka 1. ove točke.

II.

Ako se ukaže potreba  rad u  OŠ Jure Filipovića Barban  organizirat će se u dvije skupine nužnog osoblja (skupina A i skupina B), koje će neovisno jedna o drugoj osigurati kontinuirano obavljanje poslova.

Skupine nužnog osoblja izmjenjivat će se svaka dva tjedna, a radni prostor će se između dvije smjene dezinficirati.

III.

Učitelji neće obavljati posao na radnom mjestu ukoliko imaju uvjete za rad od kuće i o tome potpišu izjavu, te se obvežu da će osigurati kontakte i način komunikacije (virtualna učionica, telefon, e-mail) te

•  svaki dan biti dostupni/ne barem određeno vrijeme u virtualnoj školskoj zbornici;
  •  obvezno održavati nastavu na daljinu u uobičajenom opsegu radnog vremena;
  • obvezno pripremati sadržaje, održavati komunikaciju s učenicima, roditeljima, školom i Ministarstvom znanosti i obrazovanja te davati povratne informacije učenicima i roditeljima;
  •  sudjelovati u drugim aktivnostima prema uputi v.d. ravnateljice i MZO-a.

Stručni suradnik – pedagog  neće obavljati posao na radnom mjestu ukoliko ima uvjete za rad od kuće i o tome potpišu izjavu, te se obveže da će :

• savjetovati učitelje i učenike vezano uz razrednu dinamiku u online okruženju;
  • predlagati rješenja i upute o pristojnom ponašanju u online okruženju;
  • reagirati na neprihvatljive oblike ponašanja; davati potporu u kriznim situacijama;
  • pomoći u kreiranju sadržaja za učenike s teškoćama;
  •  sudjelovati u drugim aktivnostima prema uputi v.d.  ravnateljice i MZO-a.

Stručni suradnik - knjižničar neće obavljati posao na radnom mjestu ukoliko ima uvjete za rad od kuće i o tome potpiše izjavu, te se obveže da će:

• biti na raspolaganju vezano uz pretraživanje izvora i knjiga te s učenicima i nastavnicima komunicirati na redovitoj osnovi;
  • biti uključen u virtualne zbornice i prema potrebi u virtualni razrede;
  • pomagati učiteljima u kreiranju sadržaja i upotrebi materijala, uz reguliranje autorskih prava;
  • sudjelovati u drugim aktivnostima prema uputi v.d. ravnateljice i MZO-a.

U slučaju potrebe organizacije prihvata učenika od prvog do četvrtog razreda v.d. ravnateljica  ima pravo pozvati na rad potrebne učitelje.

IV.

V.d. ravnateljica , tajnik i računovođa Škole obavljat će rad od kuće ukoliko imaju uvjete za rad od kuće i o tome potpišu izjavu.

Povremeno u dogovoru s v.d. ravnateljicom  dužni su  doći na radno mjesto radi obavljanja poslova nužnih za redovno poslovanje, a koje nije moguće odraditi od kuće.

Nužni i neodgodivi poslovi koje obavlja tehničko osoblje (domari, spremačice, kuhar ) obavljati će se kontinuirano prema uputi  v.d. ravnateljice .

V.

Za vrijeme trajanja epidemije OŠ Jure Filipovića Barban  neće neposredno raditi sa strankama, te će na svojoj web stranici objaviti upute  za rad sa strankama  ( elektroničkim putem i telefonom )  te istaknuti za to predviđenu e-mail adresu i broj telefona kao i uredovno radno vrijeme.

VI.

Zaposlenici koji neće obavljati posao na radnom mjestu kao nužno osoblje obvezni su rad obavljati kod kuće radnim danom u propisano radno vrijeme na način i pod uvjetima koje utvrđuje v.d. ravnateljica.

VII.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja i objaviti će se na oglasnoj ploči Škole.

v.d. ravnateljice :

Smiljana Vale