NATJECANJA
Autor: Danijela Grgorinić, 16. 3. 2017.

Učenici predmetne nastave i ove su školske godine pokazali veliki interes za sudjelovanjem na školskim natjecanjima  čiji je nositelj Agencija za odgoj i obrazovanje. Natjecanja su se odvijala tijekom siječnja i veljače prema unaprijed planiranom vremeniku Kataloga natjecanja i smotri u području znanja, sposobnosti i vještina učenika. Ukupno 58 učenika iskušalo je svoje znanje iz dvanaest nastavnih područja bilo redovne ili izborne nastave  (hrvatskog jezika, engleskog jezika, talijanskog jezika, matematike, povijesti, geografije, biologije, kemije, tehničke kulture, informatike i vjeronauka).

Neki su učenici na školskoj razini postigli visoke rezultate te su pozvani na županijska natjecanja. Učenik 5. razreda ERIK BULIĆ sudjelovao je na županijskom natjecanju iz geografije, ERIK MIRKOVIĆ (8. razred) iz informatike, tehničke kulture i u kategoriji elektrotehnika osvojio je četvrto mjesto, a zbog objektivnih razloga nije bio u mogućnosti prisustvovati  županijskom natjecanju iz povijesti. Na županijskom natjecanju iz matematike naš je novopridošli učenik 7. razreda GABRIEL BAHURIK osvojio peto mjesto. Na županijskom 59. natjecanju mladih tehničara u kategoriji modelarstvo i maketarstvo sudjelovao je VEDRAN KOROMAN (5.r.), ANTONIO MAURIĆ (7.r.) osvojio je visoko drugo mjesto u kategoriji modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina i ALEX MATIKA (7.r.) u kategoriji strojarske konstrukcije, osvojio je PRVO mjesto te je pozvan na državno natjecanje u Primošten koje će se održati od 29.-31. ožujka 2017. godine.

Svim sudionicima natjecanja želimo puno uspjeha u budućim natjecanjima i iznimno smo ponosni na njih, a najuspješnijem pojedincu naše škole ALEXU MATIKI i njegovom mentoru MIRZI SALIHOVIĆU upućujemo srdačne čestitke, te im želimo  puno uspjeha i sreće na nadolazećem državnom natjecanju.