DRŽAVNO NATJECANJE IZ INFORMATIKE
Autor: Administrator , 24. 3. 2012.

U Primoštenu je od 19. do 22. ožujka 2012. godine održano Državno natjecanje iz informatike, popularno zvano Infokup. Od 5881 natjecatelja, koliko ih je sudjelovalo na školskoj razini natjecanja, samo njih 195 je svojim znanjem i vještinama uspjelo izboriti sudjelovanje na državnoj razini. Od toga je bilo 8 učenika iz Istre, u raznim kategorijama i dobnim skupinama.

Kategorije na natjecanju iz informatike za učenike osnovnih škola su: Algoritmi (programski jezik Logo), Algoritmi (programski jezici Basic/C/C++/Pascal), Osnove informatike i Razvoj softvera, a za učenike srednjihškola su: Algoritmi (programski jezici C/C++/Pascal), Osnove informatike i Razvoj softvera.

Istarski učenici su polučili odlične rezultate:

SREDNJE ŠKOLE

Ivan Lazarić, Gimnazija Pula, 1. razred, mentor Damir Blašković – 1. mjesto u kategoriji Algoritmi (C/C++/Pascal)

Ivan Žufić, Gimnazija Pula, 1. razred, mentor Damir Blašković – 6. mjesto u kategoriji Algoritmi (C/C++/Pascal)

Filip Soldan, Srednja škola Mate Balote Poreč, 4. razred, mentor Jelena Tintor Dujmović – 7. mjesto u kategoriji Osnove informatike

Josip Mališa, Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile Pazin, 4. razred, mentor Željka Mladenić – 8. mjesto u kategoriji Osnove informatike

OSNOVNE ŠKOLE

Patrik Matošević, Osnovna škola Poreč, 7. razred, mentor Tatjana Popović – 3. mjesto u kategoriji Algoritmi (Logo)

Marko Lazarić, Osnovna škola Centar Pula, 7. razred, mentor Damir Blašković – 9. mjesto u kategoriji Algoritmi (Logo)

Filip Vale, Osnovna škola Jure Filipovića Barban, 7. razred, mentor Tihana Gregurić – 5. mjesto u kategoriji Osnove informatike

Anton Licul Grk, Osnovna škola Veli Vrh Pula, 7. razred, mentor Aleksandra Žufić – 8. mjesto u kategoriji Razvoj softvera

Izvor: Aleksandra Žufić