Školska ekskurzija učenika 6.a, 6.b i 7.razreda
Autor: Danijela Grgorinić, 4. 5. 2023.

Učenici 6.a, 6.b i 7. razreda posjetili su Zagreb i Hrvatsko zagorje 27. i 28. travnja. Dolaskom u Zagreb učenici su posjetili Tehnički muzej u kojemu su se upoznali s raznim strojevima i Teslinim izumima i razgledali stalni postav muzeja u kojemu su izloženi razni modeli automobila, aviona, motora i bicikala, lokomotive. Uslijedila je vožnja tramvajem do Ilice, odnosno do Muzeja iluzija. Mnogi su se učenici prvi put vozili tramvajem što će im zasigurno ostati u posebnom sjećanju. Muzej iluzija izmamio je osmjehe na lica svim učenicima koji nisu propustili priliku izgubiti se u beskonačnosti  Sobe ogledala ili oduprijeti se gravitaciji u kosoj sobi. Nakon razgleda Muzeja iluzija učenici su obišli uži dio grada, od katedrale do Markovog trga i spustili se u grad Štrosmajerovim šetalištem. Šetnjom preko Zrinjevca i Trga kralja Tomislava došli su do autobusa koji ih je odvezao u Donju Stubicu u Terme Jezerčica. Sljedećeg dana u jutarnjim satima učenici su posjetili Etno selo Kumrovec i uživali u muzeju na otvorenom. Posjetili su i spomenik himni ispred kojeg su i zapjevali himnu. Oko podneva posjetili su i razgledali dvorac Trakošćan. Za kraj ekskurzije ostao je obilazak grada Varaždina i najvažnijih znamenitosti. Grad anđela ostao je učenicima u lijepom sjećanju, a nakon toga je uslijedio polazak za Barban. Uz veću prometnu gužvu svi su sretno stigli u Barban puni dojmova i lijepih zajedničkih trenutaka.