« Svibanj 2024 »

EU Code Week
Autor: Marina Kolić, 18. 10. 2023.

Učenici naše škole na satovima informatike obilježili su Europski tjedan programiranja koji se ove godine obilježava od 7. do 22. listopada.

Cilj je Europskog tjedna programiranja uključiti kodiranje, računalno razmišljanje i digitalnu pismenost u obrazovne kontekste te potaknuti nove ideje povezivanjem motiviranih ljudi.

Uključili smo se aktivnostima Binarna narukvica te izrađivali binarne narukvice prisječajući se kodiranja binarnim brojevima, učili smo slijediti uputu u rješavanju određenih problema te otkrivali skrivenu sliku rješavajući jednostavne matematičke zadatke i prevođenjem engleskih izraza. Rješavali binarne osmosmjerke i izrađivali i crtali binarne smajliće.

Osim što su učenici svašta naučili, lijepo smo su se i zabavili.

Europski tjedan programiranja pokret je na lokalnoj razini čiji je cilj svima donijeti programiranje i digitalnu pismenost na zabavan i zanimljiv način. Iako su izdvojena dva tjedna koja su posebno označena kao Tjedan programiranja, važno je zapamtiti da je Tjedan programiranja tijekom cijele godine inicijativa s mnogo aktivnosti tijekom cijele godine. Inicijativu vodi međunarodna mreža volontera koju predstavljaju ambasadori Tjedna programiranja, nastavnici i predstavnici ministarstava ili drugih obrazovnih tijela iz svih zemalja sudionica, koji svoje vrijeme, energiju i stručnost posvećuju kako bi što većem broju djece, mladih i stručnjaka donijeli kodiranje i digitalne vještine.