« Travanj 2024 »

Noć knjige
Autor: Danijela Grgorinić, 29. 4. 2021.

Ove je godine obilježena jubilarna 10.Noć knjige. Posebno je važna i zbog toga što se obilježava upravo u Godini čitanja i kao takva nastoji promicati kulturu čitanja preko brojnih aktivnosti i programa koje se održavaju diljem Hrvatske. I mi smo obilježili Noć knjige onako kako smo mogli s obzirom na uvjete u kojima se radi. Učenici su dobili šarolike zadatke od svoje knjižničarke, no najviše su truda uložili najmlađi učenici i to oni od 1. do 4. razreda. S obzirom na to da je ovogodišnji zaštitni znak Noći knjige bila Knjiguška Babuška, pripovjedačica ljekovitih priča, učenici su imali zadatak nacrtati svoju Babušku i napisati naziv knjige koja je za svakoga od njih lijek. Tema Noći knjige bila je Ljekovita moć knjige pa je svakako naglašeno da bi smo svi skupa trebali više posezati za knjigama i njima tražiti lijek, spas, odgovor, nadu, mogućnost. Donosimo samo neke od učeničkih radova dok će svi ostali radovi biti objavljeni u zajedničkoj knjižici na web stranici škole.