« Ožujak 2024 »

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVNE GODINE 7.RUJNA 2020.
Autor: Smiljana Vale, 4. 9. 2020.

Poštovani roditelji/skrbnici i učenici,

srdačno Vas pozdravljam na početku još jedne školske godine!

U ponedjeljak 7.rujna 2020. godine počinje nastava i to u novim izmijenjenim okolnostima.

Radi sigurnosti i zdravlja svih nas, a poštujući preporuke HZJZ i Modele preporuke za rad u uvjetima povezanim s COVID-19 u šk. god. 2020./2021. od MZO obavještavam vas o sljedećem:

U OŠ Jure Filipovića Barban  s početkom šk. godine organizirana je nastava za niže i više razrede u jutarnjoj smjeni.

Nastava započinje u 8.00 sati, a nastavni sat je skraćen na 40 minuta (ovaj početak nastave podložan je promjenama ukoliko se utvrde određene mogućnosti).

Svaki će razredni odjel slušati sve predmete u jednoj učionici, bez seljenja (izuzev nastave informatike za više razrede). Učenici nižih razreda 1., 2., 3. i 4.a bit smješteni u prizemlju, 4.b u učionici geografije na katu, 5. razred u učionici glazbene kulture, 6. razred u učionici matematike, 7. razred u učionici fizike i i 8. razred u učionici likovne kulture. U učionicama osiguran je najveći mogući razmak za niže razrede, a za više razrede od 1,5 m, osim u učionici informatike te će i učenici i učitelji tada trebati nositi maske.

Učenici i nižih i viših razreda dolaze u školu organiziranim prijevozom tako da u autobusu svi učenici nose maske. Maske učenici nose do ulaza. Maske za učenike viših razreda osigurao je osnivač (2 komada po učeniku), međutim zbog velike narudžbe maski postoji mogućnost da maske neće stići prvog dana nastave stoga vas molimo da djeca prvog dana ponesu svoje maske.

Vozni red autobusa objavljen je u privitku ove obavijesti (vidi opširnije).

Učenici ulaze na dva ulaza u školu. Učenici koji su se vozili u autobusu na relaciji Bičići – Barban ulaze na ulaz s bočne strane dvorane, a učenici preostala dva autobusa na glavni ulaz. Učenike 1. razreda dočekuje učiteljica 1. razreda na stajalištu autobusa ispred škole.

Prilikom ulaska u zgradu učenici dezinficiraju ruke i obuću, odlaze do garderobe, odlažu jakne, preobuvaju se u papuče (patike) i ulaze u svoje učionice. U učionicama učenike dočekuju učitelji.

Što se tiče održavanja nastave informatike i korištenja informatičke učionice raspored je složen tako da učenici imaju 2 sata nastave informatike pa pauza za čišćenje i dezinfekciju pa ponovo 2 sata i tako dalje. Za niže razrede nastava informatike održavat će se u učionicama. Izborni program talijanskog jezika u 4. razredu odvija se inače u kombinaciji 4.a i 4.b razreda budući da se ne smiju miješati učenici iz različitih razrednih odjela, nastava iz talijanskog jezika bit će organizirana tako se jedan tjedan održi nastava talijanskog jezika s jednim razrednim odjelom u učionici, a s onim drugim online, a onda sljedeći tjedan obrnuto i tako bi se izmjenjivali. Na isti način odvijat će se za 4.a i 4.b i izborna nastava informatike.

Dopunska nastava, dodatna nastava i izvannastavne aktivnosti održavat će se samo s jednim razrednim odjelom.

Raspored sati za učenike izrađen je sa blok satovima (dvo i tro satovima) gdje god je to moguće  kako bi učenici dolazili u kontakt sa što manjim brojem učitelja. Raspored sati razrednici će podijeliti učenicima.

Školska marenda (suha marenda) dostavljat će se po učionicama gdje će učenici oprati ruke (svaka učionica ima umivaonik, papir i sapun),  a učenici koji neće konzumirati školsku marendu nose svoju marendu. Učenici više puta peru ruke u svojim učionicama.

Tijekom odmora učenici ne izlaze iz učionica.

Odlazak na toalet treba biti minimalan, na vratima će biti naznačen maksimalan broj korisnika, označeno mjesto za red (vani).

Ukinuto je školsko zvono.

U zajedničkim prostorijama – hodnici, stubišta, toaleti, blagovaonica i dr.– učenici borave što kraće.

Prvi roditeljski sastanci održat će se uživo u školskom dvorištu gdje ćete dobiti naputke od svojih razrednika i dogovoriti način daljnje komunikacije.

Roditelji učenika od 1. do 4. razreda su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u Školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju v.d. ravnateljice (razredniku) i izabranom liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju ili liječenju djeteta. Učenici viših razreda mogu samostalno mjeriti temperaturu prije dolaska u Školu. Učenici svakodnevno zapisuju temperaturu u blok predviđen za tu namjenu i donose sa sobom u školu.

Roditelji se mole da ne ulaze u školu (osim roditelji učenika 1. razreda – po jedan roditelj te roditelji učenika s teškoćama u razvoju).

Nije dozvoljen ulaz u školu osim uz prethodnu najavu i to izričito u vrijeme kada nema učenika u školi. Svi dogovori mogu se ostvariti putem e-maila ili telefonom.

O načinu organizacije produženog boravka bit ćete obaviješteni sljedeći tjedan.

Molimo roditelje da djecu ne dovoze u školu do 7.45 sati.

Prvi dan nastave

Nastava započinje u 8.00 sati za sve razredne odjele, izuzev za 1. razred u 9.00 sati. Učenici 1. razreda dolaze u školu u pratnji jednog roditelja i ostaju u školi do 10.15 sati, a ostali učenici ostaju u školi do 10.45 sati. Prvog dana održat će se tri sata, od čega je 1. sat Sat razrednika. Prvog dana nastave za sve učenike organizirana je marenda i prijevoz školskim autobusima u dolasku i odlasku.

Prvog dana nastave na klupama učenike će dočekati udžbenici te molimo da učenici ponesu sa sobom školske torbe kako bi ih u njima i ponijeli kući. Učenici će roditeljima na potpis ponijeti izjave o preuzimanju udžbenika koje trebaju potpisane i vratiti, a za učenike 1. razreda udžbenike će preuzeti roditelji prvog dana nastave.

Svima želim uspješan i prije svega siguran početak nove školske godine te puno sreće i zdravlja!

v.d. ravnateljice                                                                                                         Smiljana Vale

Vozni_red_od_7.9.2020..pdf (97.13 KB)