Osnovna škola Jure Filipovića Barban

GPP

KURIKULUM

NAŠA ŠKOLA - EKO ŠKOLA

Ispis statistike od 31. 1. 2010.

« Kolovoz 2020 »

NASTAVA NA DALJINU

BROŠURA

ŠKOLSKI LIST

SLIKOVNICA

KUHARICA

PROJEKTNI DAN EKO ŠKOLE I ZAVIČAJNE NASTAVE
Autor: Smiljana Vale, 24. 2. 2020.

21.veljače 2020. učenici naše škole nisu imali nastavu na uobičajen način, već su kroz radionice realizirali aktivnosti na temu zavičajne nastave „Gušti i dih smrikve“. Povezali smo temu zavičajne nastave s ekologijom, budući da smo Međunarodna Eko škola, te smo na taj način osmislili projektni dan. Učenici su smrikvu prikazali u slici, pjesmi, glazbenom i likovnom izričaju.

Učenici su bili raspoređeni u različite radionice:

Radionica iz povijesti – Mitska vjerovanja i tradicijski običaji o smrikvi

Radionica glazbene kulture – komponiranje i pjevanje pjesme o smrikvi

Smrikva u kemiji – određivanje šećera u plodu smrikve

Foto radionica -  izložba fotografija o smrikvi

Dramska i literarna radionica – izvođenje igrokaza i pisanje pjesama o smrikvi

Likovne radionice nižih razreda – 1., 3.a i 3.b razred: izrada grančice smrikve od krep papira, 2. razred: oblikovanje bačve od glinamola, 4. razred: grataž – smrikva

Radionica mladih zadrugara: izrada bukalete od gline s otiskom smrikve, ukrašavanje drva s motivima smrikve, izrada medaljona

Nakon odrađenih radionica učenici su predstavili svoje uratke u školskom holu i kušali napitak od smikve.

Ugostili smo gospodina Franka Zgrablića, poznatog travara koji nam je održao predavanje na temu „Samoniklo bilje“ s naglaskom na smrikvi i pokazao način izrade pripravaka od smrikve.

Nastale učeničke uratke izložit ćemo na Festivalu zavičajnosti u svibnju ove godine.

v.d. ravnateljice

Smiljana Vale